Tento článek popisuje doporučené pluginy pro WordPress.

Tady najdete přehled doporučených free pluginů. Mohou se stát automatickou nebo volitelnou součástí vašeho WordPressu.

Přehled WordPress pluginů

Akismet
Kontroluje komentáře k příspěvkům, jestli nevypadají jako spamy. Používá webovou službu Akismet a vyžaduje registrovaný API klíč. U nás na TENZOR.CZ umíme automaticky vygenerovat API klíč.

CDN enabler
Umí nastavit a aktivovat CDN službu pro váš WordPress.

Comet Cache
Umí kešovat stránky a tím zrychluje jejich načítání. Předchůdce pluginu se jmenuje ZEN CACHE.

Contact Form DB
Data z formulářů uloží do databáze. Podporuje velký počet formulařových pluginů, např. CF7, Caldera Forms, JetPack Contact Form, Form Maker, Gravity Forms a další. Vytvoří strukturu klíč, hodnota podle položek formuláře. Dříve byl na stránkách WordPressu, dnes je na GitHubu. Pro snadnou úpravu dat doporučuji zakoupit placenou verzi Data Editor.

Contact Form 7
Jednoduché, ale flexibilní vytváření formulářů nebo dotazníků. Generuje skrytou proměnou _wpnonce, která zabrání kešování stránky. Takže, pokud si chcete vytvořit formulář pro přihlášení novinek, nevkládejte ho do patičky stránky.

Easy Pricing Table
Udělá hezkou cenovou tabulku. Viz http://www.helios-is.cz/reseni/

Gallery
Jednoduchá obrázková galerie.

Google Analytics
Jednoduše přidá Google analytiku na vaše stránky.
Nebo můžeme vložit GA trakovací kód přímo do šablony, ideálně do odvozené šablony Child Theme, bez použití pluginu a to před konec značky </head>, jak doporučuje na stránkách Google. Z praktického pohledu, zvýšení výkonu stránek, je to vhodnější uložit GA před konec značky </body>.

Google Authenticator
Přidá dvoufázové ověření do administrace WordPressu. Aplikace Google Authenticator existuje pro Android / iPhone / Blackberry. V případě problémů s ověřením, doporučuji pro jednotlivé uživatele nastavit „Relaxed mode“.

Google XML Sitemaps
Vytvoří pro vyhledávače XML sitemap.

Google Translate WordPress (dříve WP Translate)
Překládá stránky pomocí webové služby Google translate.

iThemes Security (dříve Better WP Security)
Omezuje bezpečnostní rizika, ochraňuje před útoky, detekuje změny souborů a databáze.

Jetpack by WordPress.comJetpack-nastaveni
Rád o něm mluvím, jako o „švýcarském noži“ pro WordPress. Umí zastoupit hodně pluginů. Klikněte na obrázek a uvidíte část jeho nastavení.

NextGEN Gallery
Asi nejrozšířenější obrázková galerie. Vytváří alba z jednotlivých galerií. Mohou se použít na dělení podle let.

Password Protected
Jednoduchá ochrana WordPressu pomocí hesla. Může se použít při vytváření nových stránek k zamezení přístupu.

Search & Replace
Najdi a nahraď klíčové URL a další. Vhodné pro převod z protokolu http na zabezpečený přístup do administrace nebo převod celého webu na https protokol.

TablePress
Generuje krásné tabulky. Může se například použít pro telefonní seznam nebo seznam materiálu, který se poměrně často mění. Jeho aktualizace se provádí importem csv souboru, který jsi můžeme dopředu připravit v MS Excelu nebo LibreOffice. Viz www.infopoint.cz/blog/jednoduche-pouziti-tabulek/

TinyMCE Advanced
Rozšiřuje možnosti stávajícího editoru, zejména o vytváření a editaci tabulek.

UpdraftPlus
Zálohuje a obnovuje vaše data a databázi v případě problému. Doporučuji se službou Google Drive, kterou za vás nakonfigurujeme. Pro větší bezpečnost děláme každý den vlastní zálohy s historií až 20 dnů nazpět.

Wordfence Security
Velmi komplexní bezpečnostní plugin poskytující webovým aplikacím firewall. Užitečná je jeho schopnost pravidelného skenování malware, kontrola změny souborů, pluginů a šablon.

WP fail2ban
Jednoduchý bezpečnostní plugin. Úspěšně používáme v naší globální obraně proti hádání hesel.

WP Super Cache
Generování statických souborů z WordPressu, podpora CDN, viz https://en.wikipedia.org/wiki/Content_delivery_network

Externí odkazy

Přes Google můžete najít další spoustu užitečných pluginů, od odborníků, kteří s nimi pracují a vyhovují jim. Obvykle mají velkou hodnotu aktivních instalací.  Uvádím zde například následující odkazy:

Také nesmím zapomenout na oficiální odkaz https://wordpress.org/plugins/.

Závěr?

To, co je také důležité, je stáří pluginu a kdy byla udělána poslední aktualizace. Pokud se objeví informace, že plugin je více než dva roky neaktualizován, tak se nebát hledat jeho alternativu. Pro ty odvážné, doporučuji se podívat do zdrojových kódů, jak to pan programátor napsal.